Nasza Wola Justowska

Jedyny taki klasztor w Polsce

W tym miejscu mieszkają kameduło-wie, którzy żyją w domkach oraz innych pojedynczych celach klasztornych. klasztor oo kamedułów.jpgWychodzą oni z swoich mieszkań tylko w chwilach, gdy modlą się lub w czasie spożywania posiłków w refektarzu. Bardzo często znajdujący się w kościele mnisi pokutują też prowadząc jednocześnie życie bardzo blisko Boga. Jest to, więc jeden z 9 dziewięciu takich kościołów na świecie.
 
Większość przebywających mnichów, to Polacy, ale zdarzają się także obcokrajowcy. Wedle panujących reguł klasztor można zwiedzać codziennie przez cały rok, jednak dostęp do niego mają tylko mężczyźni. Możemy zwiedzać ten wspaniały obiekt w godzinach od 8-11, a także w 15-16 30. Kobiety również mogą zwiedzić obiekt, ale według regulaminu mają one do tego prawo tylko 12 dni w roku. Są to same najważniejsze święta w obrządku rzymskokatolickim.
 
Kościół zbudowano w latach 1609- 1630. Został on zbudowany w stylu gotyckim. Nie musimy być znawcami epok wystarczy tylko dobrze spojrzeć na fasadę budynku, aby móc określić jego wygląd. Kościół otoczony jest także lasem, które stanowią w tym wypadku naturalny klimat tego miejsca. To właśnie, dlatego warto zobaczyć te wspaniałe obiekty, dzięki czemu Wola Justowska wygląda w naszych oczach lepiej niż inne dzielnice. Właśnie, dlatego myśląc nam ogólnym planem wycieczki warto wybrać się do Krakowa.
 
Na pewno największym atutem kościoła znajdującego się na Bielanach są wiszące ogrody, które przyciągają rzesze turystów o każdej porze roku. Oprócz tego możemy przespacerować się alejkami, które są otoczone ciekawą architekturą. Cały budynek sakralny zasługuje na pochwałę - drugiego takiego miejsca w Krakowie nie znajdziemy, dlatego wybierając się tam podejmujemy właściwą decyzję.